Vsak poseg v inštrument, ki ima zgodovinski pomen, zahteva visoko stopnjo strokovnega znanja in izkušenj. Podpora orgelskih izvedencev, ki nadzorujejo delo, je ključna, saj omogoča pravilno in kakovostno izvedbo ter preprečuje morebitne napake, ki bi lahko poškodovale instrument. Sledenje projektu s podporo in nadzorom zagotavlja, da izvajalci uporabljajo ustrezno opremo, materiale in tehnologijo ter da upoštevajo smernice varstva kulturne dediščine.
Kakovost izvedbe del pa ni edini vidik nadzora in podpore. Le-ta vključuje tudi spremljanje teka projekta, in sicer katere aktivnosti so bile izvedene, ali dela potekajo v skladu z načrtovano časovnico in stroškovnikom, ali prihaja do odstopanj od načrta in predvidenih specifikacij ter kako je v teh slučajih treba ukrepati.
Pri Organistici zagotavljamo neodvisno in nepristransko podporo in nadzor kakršnihkoli posegov v zgodovinske orgle. S pravočasnim odkrivanjem neskladij in ustreznim ukrepanjem skrbimo za nemoten potek projekta in preprečujemo visoke stroške odpravljanja morebitnih napak. Tekom projekta naročniku poročamo o napredku in izvedenih delih ter skrbimo za učinkovito komunikacijo med izvajalci različnih profilov. Vzpostavimo tudi natančno projektno dokumentacijo, ki vsebuje podatke o izvajanju projekta, uporabljenih materialih, fotografije pred in po posegu ter druge pomembne informacije. Ob zaključku posegov nadzorujemo končna preverjanja in analize, da se potrdi, ali so vsi cilji projekta doseženi in ali so orgle v optimalnem stanju, ter izdelamo priporočila za morebitne nadaljnje ukrepe, če so potrebni. Naročniku smo njegova desna roka pri prevzemu inštrumenta od izvajalcev del. Svetujemo mu tudi glede rednega vzdrževanja in skrbi za orgle, da se ohrani njihova dolgotrajna funkcionalnost in kakovost.